Nasza strona wykorzystuje pliki cookies - dowiedz się więcej ...
Pszczółkowe Przedszkole
Nawigacja
Menuoff
Przedszkolneoff
Kadra przedszkolaoff
Informacjeoff
Języki obceoff
Zajęcia dodatkowe i specjalistyczneoff
Czytelniaoff
Pobieralniaoff
Linkioff
Zdjęciaoff

Konspekt zajęć języka niemieckiego
Konspekt zajęć języka niemieckiego

Data: 27.10.2009
Temat: Mam coś przed sobą i to jest koloru… - utrwalenie warzyw oraz owoców
Grupa : starsza
Prowadząca: Anita Czorny

Cele:
• Dziecko utrwala nazwy owoców, warzyw, wyliczankę
• Dziecko rozumie polecenia „Ohren zu”
• Dziecko ćwiczenie wypowiadanie dłuższych fraz w języku obcym

Metody
• Naśladowania i powtarzanie
• Metoda audiowizualna
• Szkolenie wymowy i intonacji poprzez zastosowanie piosenki

Formy pracy z dziećmi:
• Praca z całą grupą
• Praca indywidualna

Materiały pomocnicze
• Płyta CD i odtwarzacz CD
• Kartki z obrazkami owoców i warzyw
• Kartka z wyliczanką obrazkową „Eins, zwei, Polizei”

Przebieg zajęć:
• Przywitanie się z dziećmi słowami „Guten Morgen!” oraz piosenką.
• Nauczyciel informuje dzieci, że zagramy teraz w zgadywankę: wyciąga obrazki, tak, by dzieci nie widziały, co nauczyciel właśnie widzi i wypowiada zdanie „Ich sehe etwas, was du nicht siehst und das ist… (i tu pada nazwa koloru). Tłumaczy również wypowiedziane zdanie. Zadaniem dzieci jest zgadnąć jaki owoc ma przed sobą nauczyciel. Po kilku próbach zadanie nauczyciela przejmuje chętne dziecko.
• Piosenka „Grün sind alle meine Kleider” – nauczyciel przypomina dzieciom słowa piosenki i wskazuje dzieci, które będą tworzyć mniejsze koła w środku większego.
• Gra w głuchy telefon – dzieci siadają w rządku jeden za drugim, nauczyciel rozkłada obrazki na dywanie a następnie mówi do dzieciom: „Ohren zu!” i pokazuje, że trzeba zatkać uszy. Odsłania uszy pierwszemu dziecku i mówi nazwę jakiegoś warzywa, owocu bądź wypowiada jakąś liczbę. Ostatnie dziecko musi powiedzieć, co usłyszało i wskazać właściwy obrazek lub powtórzyć liczbę.
• Przypomnienie wyliczanki – „Eins, zwei, Polizei” – nauczyciel wyciąga wyliczankę obrazkową i prosi chętnie dziecko, by pokazywało obrazki a reszta dzieci, by mówiło wyliczankę.
• Pożegnanie się z dziećmi za pomocą „Tschüss” oraz „Auf Wiedersehen!”

Opracowała:
Anita Czorny

Konspekt zajęć języka niemieckiego

 

Data: 25.10.2011

Temat: Im Garten von Hans Hase – w  ogrodzie Hansa Hase

Grupa : starsza

Prowadząca: Anita Czorny

 

Cele:

  • Dziecko utrwala nazwy owoców
  • Dziecko utrwala nazwy warzyw
  • Dziecko poznaje zwrot „Was kannn hier sein?”
  • Dziecko ćwiczy wymowę

 

Metody

  • Metoda powtórzeniowa
  • Metoda reagowania całym ciałem
  • Metoda zadaniowa

 

Formy pracy

  • Praca z całą grupą

 

Materiały pomocnicze

  • Odtwarzacz i płyta CD
  • Pacynka Hans Hase
  • Obrazki warzyw i owoców

 

Przebieg zajęć:

  • Przywitanie się z dziećmi za pomocą słów: „Guten Morgen Kinder!” oraz wierszykiem.
  • Nauczyciel idzie pa pacynkę Hansa Hase. Dzieci go budzą za pomocą słów „Hans Hase wacht auf!” Następnie razem z pacynką nauczyciel przypomina dzieciom jakie warzywa i owoce ma HH w swoim ogrodzie.
  • Nauczyciel kładzie na dywanie obrazki z warzywami kolorową częścią do dołu. Wskazuje na któryś obrazek i zadaje pytanie „Was kannn hier sein?” – „Co tu może być?” – dzieci zgadują jakie warzywo jest na danym miejscu.
  • Zamian ról: wybrane dzieci przejmują rolę nauczyciela i stawią to samo pytanie.
  • Zabawa dydaktyczna ,,Zbieramy warzywa”: na dywanie są rozsypane sylwety warzyw i owoców. Zadaniem dzieci jest pozbieranie tylko warzyw.
  • Liczenie obrazków: dzieci przeliczają w języku niemieckim obrazki z warzywami
    i owocami.
  • Zabawa ruchowa "Der Igel sammelt Äpfel". Dzieci naśladują jeżyka (chodzenie na czworakach), zbierają jabłka, wkładają je na grzbiet i zanoszą do swojej kryjówki.
  • Śpiewanie piosenki „Grün und gelb und rot”.
  • Dzieci żegnają HH słowami „Tschüss!”
  • Pożegnanie za pomocą słów „Auf Wiedersehen!”.

 

 

Opracowała: Anita Czorny

Konspekt zajęć języka niemieckiego

 

Data: 28.02.2012

Temat: Wozu dienen unsere Füße und Beine? – nazwy sportów wprowadzenie

Grupa : starsza

Prowadząca: Anita Czorny

 

Cele:

  • Dziecko utrwala nazwy zabawek
  • Dziecko ćwiczy rzut i chwyt
  • Dziecko stara się współpracować w parze
  • Dziecko poznaje nazwy sportów
  • Dziecko ćwiczy wymowę

 

Metody

  • Metoda powtórzeniowa
  • Metoda reagowania całym ciałem
  • Metoda zadaniowa

 

Formy pracy

  • Praca z całą grupą
  • Praca w parach

 

Materiały pomocnicze

  • Odtwarzacz i płyta CD
  • Piłka
  • Obrazki zabawek

 

Przebieg zajęć:

  • Przywitanie się z dziećmi za pomocą słów: „Guten Morgen Kinder!” oraz wierszykiem.
  • Powtórzenie nazw zabawek. Nauczyciel rzuca do każdego dziecka piłkę i wymienia jakąś zabawkę. Dziecko łapie piłkę po czym odrzuca. Na jedną ustaloną zabawkę, dziecko nie może złapać piłki. Gdy złapie, odpada z gry. Może do niej powrócić, gdy nauczyciel nieoczekiwanie rzuci do nie piłkę  a dziecko poprawnie wykona zadanie (załapie piłkę bądź nie).
  • Zabawa „Steht auf!”. Dzieci dobierają się parami i siadają na dywanie obróceni do siebie plecami. Zahaczają się od tyłu łokciami. Na polecenie „Steht auf!” dzieci próbują wstać nie odrywając od siebie rąk.
  • Rozmowa na temat ćwiczenia: Co nam było potrzebne w zabawie? Do czego służą nam jeszcze wymienione części ciała?
  • Zabawa naśladowcza z elementem skoków „Der Hase kommt zum Bescuh”. Dzieci siadają w parach naprzeciwko siebie w pewnej odległości. Są „zajączkami - Hase”, które wybierają się z wizytą. Nauczyciel mówi, jakie czynności musi Hase zanim wybiorą się w odwiedziny. Następnie podskakują do partnera, witają się z nim
    i zajmują jego miejsce.

„Der Hase wäscht die Hände, weil sie schmutzig sind. Er wäscht den Maul, die Ohren, den Bauch und die Füße. Der Hase putzt die Zähne und jetzt kann er zum Besuch gehen”.

  • Ponowna rozmowa na temat ćwiczenia: co nam było potrzebne w zabawie?
  • Zatańczenie do piosenki „Bewegt euch!”.
  • Pożegnanie za pomocą słów „Auf Wiedersehen!”.

 

 

Opracowała: Anita Czorny

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Podziękowania
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza "Aga" w Kłodnicy
CASHMERE MIK Małgorzata Pietruszewska
FHU "RASTAL" Wojciech Miszkiewicz w Zdzieszowicach
Firma OP - Marek Janic
Strzelecka Spółdzielnia Spożywców - Strzelce Opolskie
Ośrodek Profilaktyki i Wspierania Rodziny w Zdzieszowicach
Sklep tekstylny "EUREKA" Elżbieta Nowak
Cukiernia "PTYŚ"
Piekarnia Osiedlowa Rafał Domeredzki Strzelce Opolskie
Hurtownia Warzyw JOKER Kędzierzyn - Koźle
Hurtownia Veto Kędzierzyn-Koźle
Łukasz Nowosielski
Księga gości
[ zobacz ksiege
dopisz do ksiegi ]
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 105
Najnowszy Użytkownik: magen1234
Bannery

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zasobnik
* KONSPEKT ZAJĘĆ JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA 4 - LATKÓW
* Wróżby andrzejkowe
* Zajęcie logopedyczne
* Zajęcie z edukacji ruchowej
* Wiejska zagroda
* Żeganj zimo, witaj wiosno
* Bal w ulu
* Ćwiczenia korekcyjne
* Scenariusz zajęć korekcyjnych
* Scenariusz zajęć z j. niemieckiego
* Quiz
* W zaczarowanym zamku
* Sporty zimowe
* Jesienne ubranie
* Kto należy do mojej rodziny?
* Jesienne pejzaże
* Zajęcie logopedyczne 1
* Zajęcie logopedyczne 2
* Zajęcie logopedyczne 3
* Zajęcie otwarte
* Zajęcie logopedyczne 3
* Nauka tańca - Diobołek
* Goście w glinianym dzbanku
* Pasowanie na starszaka
* Zabawy słowami
* Język niemiecki
* Znam zasady bezpiecznego zachowania się
* Zagadki słuchowe
* Ważymy towary w sklepie
* W krainie figur geometrycznych
* Poznajemy owoce
* Na wiejskim podwórku
* Metoda W, Sherborne
* Dbamy o środowisko
* Zabawy zimowe
* Alfabet muzyczny
* Kałużyści
* Koło czy kwadrat
* Gwiazdka
* Leśna choinka
* W dzień Wigilii
* Zestaw ćwiczeń 1
* Zestaw ćwiczeń 2
* Zestaw ćwiczeń 3
* Zestaw ćwiczeń 4
* Zestaw ćwiczeń 5
* Kosmos
* Zima wokół nas
* Ziemia nasza planeta
* Zajęcie metodą W.Sherborne -2
* Zajęcie metodą W.Sherborne -1
* Zajęcie metodą R. Labana
* Zajęcie w wodzie Metodą HALLIWICKA
* Warzywa i owoce
* Zabawy i Słoneczna Biblioteka
* Wpływ gier komputerowych...
* Prawa dziecka ...
* Kara i nagroda w wychowaniu
* Mali artyści
* Jestem samodzielnym 6-latkiem
* Dziecko nieśmiałe
* Idea integracji dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi
* Postawy społeczeństwa wobec osób niepełnosprawnych i idei integracji
* Moje dziecko ma wadę postawy
* Znaczenie telewizji w życiu dziecka w wieku przedszkolnym
* Rola zabawy i zabawki w życiu dziecka przedszkolnego
* Wpływ integracji na dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne
* Pomoc specjalna dzieciom niepełnosprawnym w praktyce
* Zaburzenia emocjonalne u dzieci
Copyright © Publiczne Przedszkole nr 3 w Zdzieszowicach 2006 - 2014