Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 28
» Najnowszy użytkownik: emeqol75
Strona BIP
Stokrotki
Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018.

W grupie Stokrotki - integracyjnej - pracują:
Agnieszka Zimerman - nauczyciel wiodący
Elwira Gramala - nauczyciel wspierający
Kamila Erdman - nauczyciel
Zenona Wodzisławska - pomoc nauczyciela
Magdalena Molfa - pomoc nauczyciela
Regina Ziółkowska - woźna
Nasza grupa

W grupie stokrotek nigdy nie jest nudno. Lubimy wszystkie zabawy przy muzyce, tańce, spacerki i zabawy plastyczne. Każdego dnia coś się u nas ciekawego dzieje. Oto kilka wydarzeń w naszej grupie.

Nasze pierwsze prace plastyczne - oczywiście stokrotki, którym kolor nadały nasze paluszki. Było stokrotkowo malunkowo.
Nasze pierwsze wyjście na spacer i zabawy na naszym placu zabaw. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu.Świętowaliśmy Dzień Kotka:) W naszej grupie zrobiło się mrucząco, miauuuucząco, wesoło i sportowo:). Mieliśmy sporo zabaw muzycznych oraz konkurencje sportowe.

Podczas owocowego tygodnia wszystkie stokrotki zamieniły się w małych kucharzy aby następnie wykonać witaminowe szaszłyki:) oj było bardzo pracowicie :)Wszystkie urodzinki obchodzimy bardzo uroczyście, więc gdy nasz Bartuś skończył 3 latka nie obyło się bez zyczeń, śpiewania sto lat, no i zajadania się babeczkami przygotowanymi przez jego mamę.


Gdy mamy smaka na jakieś przekąski, zamiast sięgać po niezdrowe chipsy czy paluszki z pomocą naszych pań sami stworzyliśmy swoje warzywne chipsy, które smakowały wprost przepysznie, a samo ich przygotowanie było dla nas wielką frajdą ;)

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Aby podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie każdy z nas zaprezentował najlepiej jak potrafił . Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, a także tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały, słodki upominek:)W ramach programu własnego Pani Agnieszki Zimermann " Z uśmiechem do przedszkola" , możemy brać udział w ciekawych, kolorowych i wesołych zajęciach. Tutaj zabawy z chustą animacyjną ;)Natomiast dzięki naszej Pani Elwirze Gramali mamy okazję do zabaw sensorycznych. Ścieżka sensoryczna oraz malowanie stopami po foli spożywczej sprawiło nam wieeeele frajdy.
Listopad był dla nas miesiącem urodzinkowym. Natalka, Wiktoria, Samuel oraz Piotruś mieli swoje wielkie święta. Dzięki rodzicom naszych jubilatów mogli próbować przeróżnych pyszności. Było dużo życzeń, zabaw i śpiewania sto lat.
Grudzień był dla nas miesiącem, w którym w naszej grupie zrobiło się bardzoo świątecznie. Mieliśmy okazje upiec wraz z naszymi Paniami pyszne pierniczki, które własnoręcznie ozdobiliśmy. Ubieraliśmy także choinkę na przedszkolnym korytarzu. W tym miesiącu również nasz kolega Alan obchodził swoje urodzinki ;)


Nowy rok rozpoczął się w naszej grupie dosyć pracowicie, bo ćwiczyliśmy piosenki i wiersze dla swoich ukochanych babć i dziadków, oraz tworzyliśmy wraz z naszymi paniami dla nich upominki. Nie możemy się doczekać aż nasze babcie otrzymają własnoręcznie wykonane przez nas prezenty z masy porcelanowej. ;)
Mieliśmy również sporo okazji do świętowania ponieważ urodzinki miała nasza Ada, oraz nasze dwie kochane Anie z grupy. Jednak nie tylko my obchodzimy swoje święta, gdyż nasza Pani Elwira również miała swój wielki dzień i postanowiła go z nami świętować ;)
Luty był miesiącem świętowania urodzin naszego kolegi Antosia, oraz uroczystości z okazji dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji pięknie przygotowani wystąpiliśmy dla naszych kochanych dziadków, wręczyliśmy im własnoręcznie robione prezenty, a w nagrodę na ich kolanach, wśród przytulasów i buziaków mogliśmy spałaszować trochę smakołyków.
Tydzień poznawania różnych zawodów był dla nas bardzo intensywny. Mieliśmy okazję odwiedzić nasze Panie na kuchni, poznać bliżej tajniki przygotowywania naszych obiadków. A Panie z naszej grupy przybliżyły nam zawód fryzjera i lekarza. W odwiedziny przyszła do nas Pani Policjant, która również chętnie opowiedziała o swojej pracy, a nasz tydzień zakończył się wizytą w Piekarni gdzie poznaliśmy tajemnicę wypiekania chleba, bułek i drożdzówek. Mogliśmy ich nawet spróbować, były pyszne! Oj działo się u nas, działo ;-)

Marzec zaczął się dla nas od świętowwania Pawełkowych urodzin, oraz doskonalenia naszych plastycznych umiejętności. Malowaliśmy palcami, oraz pędzlami, wszystko to sprawia nam wiele frajdy.Z okazji Dnia Kobiet w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo kwiatowo i uroczyscie. Mogliśmy wystapić dla naszych Pań i koleżanek, oraz zobaczyc występy innych grup. Wszyscy byli zachwyceni!