Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 29
» Najnowszy użytkownik: osoranini
Strona BIP
Kronika 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016

Dyrektor: Marzanna Mazurek
Wicedyrektor: Gabriela Mandalka

W grupie Rybki pracują:
Nauczyciele: Agata Kułakowska, Gabriela Mandalka, Sabina Jendrysik
Pomoc do dzieci : Anna Sroga, Ewa Kupka
Woźna oddziałowa: Bożena Miedza

W grupie Wróbelki pracują:
Nauczyciele: Małgorzata Wodo, Sabina Jendrysik, Anna Swora, Agata Jajuga
Pomoc do dzieci : Zenona Wodzisławska
Woźna oddziałowa: Mariola Meyer

W grupie Żuczki pracują:
Nauczyciele: Agnieszka Zimerman, Anna Swora, Agata Jajuga
Woźna oddziałowa: Jolanta Helińska

W grupie Słoneczka pracują:
Nauczyciele: Anna Dzienniak, Elwira Gramala, Wioletta Fait
Pomoc do dzieci: Justyna Świątek
Woźna oddziałowa: Teresa Kwoczała

Logopeda - Aneta Stukan
Rehabilitant - Iwona Doszko
Język mniejszości narodowej - niemiecki - Anita Biały
Język angielski - Aneta Stukan
Taniec i rytmika - Tomasz Hrycak
Katecheza - Izabela Broszczak

Pozostali pracownicy:
Intendentka - Iwona Mroczko
Kucharka - Danuta Kalicka
Pomoc kuchenna - Sylwia Karbownik
Pomoc kuchenna - Janina Jarocka
Woźny - Marek Oleniacz

GRUPA "RYBKI"

GRUPA "WRÓBELKI"

GRUPA "SŁONECZKA"

GRUPA "ŻUCZKI"

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W dniu 21 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę przedszkola. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. "Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajomą łąkę sąsiadującą z naszym przedszkolem oraz ogródek przedszkolny. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.

"TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA"

Akcja ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko przez rodziców czy dziadków w domu, ale i w szkołach, przedszkolach. Bowiem czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. 28 września grupy "Żuczki" i "Słoneczka" wybrały się do Miejsko-gminnej Biblioteki w Zdzieszowicach. Cel jaki przyświecał wizycie to udział w akcji "Tydzień głośnego czytania". Kontynuacją "Tygodnia głośnego czytania" były odwiedziny pań pracujących w bibliotece, które czytały niebanalne bajki z przesłaniem. Starsze przedszkolaki wysłuchały pouczającej bajki o "Marzeniach zajączka szaraczka".

"CZERWONY TYDZIEŃ"

W dniach od 28 września do 2 października w naszym przedszkolu odbywał się "Tydzień Czerwony". Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci przypomniały sobie prawa i obowiązki, których trzeba przestrzegać w grupie i przedszkolu, wzmocniły swoją pozycję poprzez pełną akceptację w czasie zabawy i umiejętność współdziałania. Zajęcia przeprowadzone w czasie trwania "Czerwonego Tygodnia" wiele nauczyły naszych przedszkolaków i wywołały wiele pozytywnych emocji. Dzieci bawiły się do piosenek "Zróbmy piękne koło", "Mam serduszko, wielkie serce", "Nie chcę cię...". Na zakończenie "Czerwonego Tygodnia" dzieci ubrane na czerwono wykonały duże serduszko, które zawiesiły na holu przedszkolnym.

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki w tym dniu na uroczystej akademii podziękowały swoim paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. Każda grupa zaprezentowała się najlepiej jak potrafiła. Nie zabrakło wierszy, piosenek, inscenizacji, tańca oraz życzeń . Na zakończenie każdy otrzymał mały upominek.

JESIENNY FESTYN

28 października 2015 r. odbył się w naszym przedszkolu Festyn Jesienny. Na początku festynu nasze najmłodsze stażem uczęszczania do przedszkola dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, po czym złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez Panią Dyrektor na Przedszkolaka. Od tej chwili stały się pełnoprawnymi pszczółkowymi przedszkolakami naszego "Ula". Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone na pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowanej przez ratownika medycznego z firmy Falck. Na festynie na dzieci i ich rodziców czekały przygotowane kąciki: malowania twarzy, konstrukcyjny, plastyczny, sportowy. Czas umilał jak zwykle Pan Tomek Hrycak.

JESIENNY KONKURS "MOJE ULUBIONE ZWIERZĄTKO"

04 listopada został rozwiązany konkurs plastyczny z gazetki "Wieści pszczółkowe". Spośród wszystkich prac, które do nas wpłynęły wyróżniono Sowę - Adasia, Pawia - Kalinki i Czaplę - Marysi.

XVII FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - PRZEDSZKOLAK 2015

28.11.2015 roku w kinie MGOKSiR w Zdzieszowicach odbył się XVII Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Przedszkolak 2015. Festiwal ten odbył się pod hasłem "W krainie bajek i baśni". Nasze przedszkole reprezentowali: 4 latki: Maksymilian Wenszka i Dominik Krzyżanowski 5 latki: Maciej Łubiński 6 latki: Liliana Bakalarz, Nikola Jankowska, Maja Sieradz, Julia Wiśniewska, Martyna Miedzińska. Na wszystkich występujących czekały miłe upominki oraz dyplomy.

UDZIAŁ W AKCJI "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ" W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego "Mamo, Tato, wolę wodę!", w którym chcemy poprzez zabawę i zajęcia we wszystkich grupach, pokazać dzieciom jak ważna jest woda w codziennej diecie i życiu człowieka. Zależy nam na wykształceniu u najmłodszych przedszkolaków dobrego nawyku picia wody zamiast słodzonych napojów. Mamy pewność, że zaprocentuje to w przyszłości zdrowiem i pięknym uśmiechem. Dzieci dowiedziały się, że woda daje nam siłę i zdrowie, jest w naszym życiu bezcenna. Wykonały wspólnie z paniami doświadczenia parowania wody, parzenia herbaty itp. Podczas realizacji programu o wodzie, dowiedziały się również, jak ważna w życiu wszystkich istot żywych jest woda, a w szczególności dla człowieka.

TYDZIEŃ BRĄZOWY

Tydzień brązowy w przedszkolu minął prawdziwie brązowo. Dzieci rozpoznawały i nazywały przedmioty i zwierzęta w otaczającym nasz świecie. Zostały zapoznane z piosenką "Kolorowe kredki". Z treści piosenki dowiedziały się, że świat jest kolorowy nie tylko dzięki kredkom, ale przede wszystkim nas samym. Podczas brązowego tygodnia, każda z grup wiekowych realizowała scenariusz nt. "Jesień brązem malowana". W ostatnim dniu tygodnia, cała społeczność przedszkolna, przyszła ubrana na brązowo. W przedszkolu zrobiło się trochę misiowo- czekoladowo- jesiennie. Brązowa piosenka W. Chotomskiej zakończyła brązowy tydzień.

BAL W ULU

Jak, co roku na sali gimnastycznej zebrały się wszystkie pszczółkowe przedszkolaki na balu. Bal to miła, szalona, tradycja pełna wrażeń, dźwięków i zabaw uroczystość przedszkolna. Wśród tańców nie zabrakło konkursów i wspólnych wężykowych zabaw, co pozostawiło niepowtarzalne wrażenia i przeżycia. Wszystkie "owady" bawiły się doskonale, chętnie brały udział w różnych konkursach. W przerwie zjadały z ochotą przygotowane przez panie kucharki pszczółkowe ciasteczka.

MIKOŁAJ

Wizyta Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowały piosenkę lub wiersz, który zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. 4 grudnia nadszedł długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, okna i nasłuchiwały "Mikołajowych" dzwoneczków.

ROZWIĄZANIE KONKURSU NA SYLWETĘ "NOWOCZESNEGO MIKOŁAJA"

Podczas spotkania z Mikołajem rozwiązaliśmy konkurs plastyczny z gazetki "Wieści pszczółkowe". Nasz gość - Mikołaj wyróżnił prace dzieci: Marysi, Maćka i Wiktorii. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczył nagrody.

JASEŁKA

W przedszkolu okres poprzedzający magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły współczesną historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat...

BAL KARNAWAŁOWY

Jak, co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Już od rana w na przedszkolnym korytarzu pojawiały się kolorowe postacie bohaterów znanych bajek. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
W przedszkolu zrobiło się wesoło i kolorowo. Dla przedszkolaków był to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć były tańce i konkursy przygotowane przez wodzireja. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek 21.01.2016 w kinie "Odrodzenie" odbył się Dzień Babci i Dziadka wspólny dla wszystkich grup. Na scenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz przedstawiły krótkie wierszyki. Po występach wręczyły przygotowane upominki swoim babciom i dziadkom a następnie wszyscy wspólnie udali się na słodki poczęstunek do kawiarenki.

WYSTĘP DZIECI W DOMU DZIENNEGO POBYTU "STOKROTKA"

Nasi mali aktorzy po raz drugi wystąpili z przedstawieniem Jasełkowym w Domu Dziennego Pobytu "Stokrotka?" na Starym Osiedlu.
Występ obejrzeli seniorzy i proboszcz z parafii pw. Św. Ojca Pio, który odwiedził ich z posługą kolędową. Wszyscy poruszeni tak pięknym występem dzieci zasiedli do wspólnego kolędowania.

KONKURS WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY "TRUDNE SŁÓWKA"

W dniu16.02.2016r. w naszym pszczółkowym przedszkolu odbył się już V wewnątrzprzedszkolny konkurs logopedyczny TRUDNE SŁÓWKA. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz troska o poprawność językową wśród dzieci oraz inne cele równie ważne: przezwyciężenie lęku przed mówieniem, możliwość występu scenicznego oraz wiara we własne możliwość. W konkursie brało udział ośmioro dzieci.

KONKURS KROSZONKARSKI

Dnia 22 marca dzieci z grupy "Słoneczka" uczestniczyły w konkursie kroszonkarskim, który odbył się w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Zdzieszowicach.

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Jedną z najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest wizyta "Zajączka". Dlatego dzisiaj do naszego przedszkola przykicał "Zajączek". Dzieci bardzo na niego czekały. Och, ile było radości, kiedy zauważyły Gościa pukającego do okna i kicającego po przedszkolnym ogrodzie. Od razu zaprosiły go do sali. "Zajączek" przywitał się z dziećmi, a w zamian dzieci tańczyły, recytowały i śpiewały piosenki. Na koniec spotkania nasz miły Gość zostawił w salach niespodzianki.

PRZEGLĄD TAŃCÓW REGIONALNYCH "RAZ NA LUDOWO"

19 marca w sali kina Odrodzenie odbył się X Przegląd Regionalny "Raz na Ludowo", w którym wzięły udział nasze przedszkolaki.
Do występu dzieci zostały przygotowane przez panią Elwirę i panią Anitę. Serdecznie dziękujemy dzieciom i paniom za wrażenia i emocje jakie doznaliśmy podczas występów.

DZIEŃ KOBIET

Już od rana w naszym przedszkolu dało się odczuć, że kobiety i dziewczyny obchodzą swoje święto. Chłopcy ubrani na galowo składali swoim paniom i koleżankom życzenia, a pan Marek wręczał każdej z pań tulipana , który przywołał zapach nadchodzącej wiosny.
Jak, co roku 8 marca na pięknie ustrojonej sali gimnastycznej zebrały się wszystkie dzieci i kobiety pracujące w przedszkolu. Każda grupa przygotowała wspaniały program artystyczny ku czci płci pięknej.
Dzieci śpiewały piosenki , recytowały wiersze , tańczyły. Na zakończenie akademii chłopcy wręczyli paniom upominek. Panowała miła i serdeczna atmosfera.

IV GMINNY PRZEGLĄD LOGOPEDYCZNY "TRUDNE SŁÓWKA"

We wtorek 23 lutego o godzinie 9 rano w naszym przedszkolu odbyła się IV Edycja Gminnego Przeglądu Logopedycznego TRUDNE SŁÓWKA.
W przeglądzie brało udział trzynaścioro dzieci, które uczęszczają do przedszkoli na terenie gminy Zdzieszowice. Cele przeglądu - upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową.

MOC MUZYKI DLA NATALKI
W dniach 20 - 22 kwietnia 2016r. odbyła się akcja MOC Muzyki dla Natalki, której organizatorem było Stowarzyszenie Pszczółka Maja oraz Publiczne Przedszkole nr 3 im. Pszczółki Mai w Zdzieszowicach.
Moc Muzyki dla Natalki odbyła się w trzech etapach: w pierwszym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć w treningu zumby w hali sportowej, drugi dzień to występy dzieci z przedszkoli i szkół ze Zdzieszowic, a w trzecim dniu gościliśmy zespoły muzyki rockowej: Grim Orange Dice, Jary OZ i Piersi. Wydarzenie miało miejsce w sali kina Odrodzenie w Zdzieszowicach.

TYDZIEŃ ŻÓŁTY - TYDZIEŃ SŁOŃCA
W dniach 4-8.04.2016r. odbywał się w naszym przedszkolu kolejny z kolorowych tygodni - Tydzień Żółty. Wszystkie przedszkolaki bawiły się słonecznie, czyli na żółto.
Były zabawy muzyczno - taneczne, śpiewanie piosenek o słoneczku, układanie obrazków z części, na których znajdowały się żółte przedmioty. Dzieci malowały palcami, wyklejały z kółeczek żółte kwiatuszki, a także układały z żółtych klocków słoneczka. Nie zabrakło też czegoś dla zdrowia, a mianowicie przygotowanie bananowych sałatek, lemoniady cytrynowej oraz galaretki.

ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU
"Hokus - pokus, czary - mary, a psik" - takim zaklęciem czarował iluzjonista wraz z dziećmi w naszym przedszkolu. 5 kwietnia nasze przedszkole odwiedził iluzjonista. Spotkanie było bardzo ekscytujące. Przyniosło dzieciom wiele radości i wprawiło w doskonały nastrój. Pan iluzjonista pokazał dzieciom magiczne sztuczki. Do swoich magicznych sztuczek zapraszał chętne dzieci, które pod okiem iluzjonisty czarowały. Dzieci z zapartym tchem oglądały występy. Pokazowi czarów i magicznych sztuczek towarzyszył śmiech, ciekawość i gromkie brawa. Spektakl iluzjonistyczny był świetną atrakcją i doskonałą zabawą dla naszych przedszkolaków.

IX ANNOGÓRSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE "ŻYROWIK 2016"
W piątek 20 maja 2016 r. grupy "Wróbelki" i "Żuczki" wzięły udział w IX Annogórskich Biegach Przełajowych "Żyrowik 2016". Wszystkie nasze przedszkolaki doskonale pokonały wyznaczoną 350-metrową trasę biegu i zdobyły nagrody. Na szczególne wyróżnienie zasługują - Zuzia Krupa, która zdobyła I miejsce w kategorii dziewczynek 2012 r., Julia Bury - II miejsce w tej samej kategorii, Daniel Pop - II miejsce w kategorii chłopców 2010r. oraz Kalina Józefowicz - II miejsce w kategorii dziewczynek 2010r.

VII PRZEDSZKOLAK Z TALENTEM
10 maja 2016 r. w sali widowiskowo- kinowej MGOKSiR w Zdzieszowicach odbył się VII Gminny Przegląd "Przedszkolak z talentem", którego organizatorem jest nasze przedszkole.
Cele przeglądu to promocja talentów drzemiących w dzieciach i pokazanie ich szerszej publiczności. Dzieci miały możliwość pokazania swojej kreatywności, umiejętności z różnych dziedzin, promowania swojej aktywności twórczej. Przegląd pozwolił pogłębić współpracę między przedszkolami z naszej gminy oraz stanowił doskonałą formę spędzenia czasu ze swoimi rówieśnikami i rodzicami.

RECERTYFIKACJA PARTNERSKIE PRZEDSZKOLE
W dniu 09.05.2016 r. Pani Dyrektor - Marzanna Mazurek odebrała herb "Partnerskie Przedszkole" - polski certyfikat jakości im. Ireny Dzierzgowskiej. Uroczystość odbywała się w Pałacu Staszica w Warszawie.
Aby uzyskać certyfikat musiałyśmy "udowodnić" wysoką jakość pracy w 4 obszarach: baza, komunikacja interpersonalna, dziecko i programy.
Do zadań przedszkola w ramach I recertyfikacji należało:
Wybranie Komisji Audytorów. Wybrano 2 osoby z Rady Rodziców: Panią Barbarę Golankowską, Panią Martę Kozołup oraz 2 osoby z Rady Pedagogicznej: Panią Agatę Kułakowską, Panią Małgorzatę Wodo.
Komisja audytorów stwierdziła, iż wizja partnerskiego przedszkola harmonizuje z koncepcją pracy naszej placówki. W przedszkolu traktujemy rodziców po partnersku, dbamy o współpracę ze środowiskiem, stymulujemy rozwój naszych dzieci, zaspokajamy potrzeby każdego dziecka, rozwijamy dziecięce talenty, wszyscy uczestniczymy w życiu przedszkola. Poprzez realizację założeń Programu "Partnerskie Przedszkole": dbamy o jak najwyższą jakość pracy naszego przedszkola. Dlatego wspieramy rozwój każdego dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Wśród pracowników stwarzamy opartą na wzajemnej współpracy i zrozumieniu atmosferę. Rodziców wspieramy w ich roli wychowawczej i dbamy o przyjazną współpracę.
Pani Dyrektor dziękuje wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do uzyskania przez nasze przedszkole certyfikatu "Partnerskie Przedszkole" - polski certyfikat jakości im. Ireny Dzierzgowskiej.

REALIZACJA PROGRAMU "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ"
W dniach od 25 do 29 kwietnia podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych został zrealizowany kolejny cykl zajęć z programu "Mamo, tato, wolę wodę" zgodny ze scenariuszami oraz kartami pracy przygotowanymi przez realizatora programu.
Dzieci bawiły się w wodne zabawy: rwąca rzeka, kropelka po kropelce. Dowiedziały się skąd jest woda i dlaczego jest taka ważna.
Wspólnie z pacynką ,"Zdrojka" dzieci zdobywały wiedzę o wodzie. Razem z nim śpiewały piosenkę pt: "Mamo, tato wolę wodę", słuchały bajek z przygodami Zdrojka.
Poszerzyły swoje wiadomości na temat sposobów oszczędzania wody w życiu codziennym w domu oraz przedszkolu. Poznały jak ważne jest znaczenie jej oszczędzania dla naszego środowiska. "Rybki" wykonały plakat "Czyste środowisko", a "Wróbelki" układały kropelkę wody z części. W każdej sali znajduje się wodny kącik z wodą, którą dzieci codziennie spożywają. W realizację programu edukacyjnego "Mamo, tato wolę wodę" włączyły się dzieci wszystkich grup przedszkolnych.

ROZWIĄZANIE KONKURSU Z GAZETKI "WIOSENNE PTAKI"
06 maja nastąpiło rozwiązanie konkursu "Wiosenne ptaki" z gazetki "Wieści Pszczółkowe". Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym. Komisja wyróżniła prace Szymona, Aurelki i Wojtusia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność, a dzieciom gratulujemy wygranej.

DZIEŃ MAMY I TATY W MGOKSiR
24 maja w sali kina Odrodzenie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda grupa przygotowała dla swoich rodziców krótki program artystyczny. Na zakończenie akademii dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki i zaprosiły na poczęstunek.

KONKURS RECYTATORSKI
16 czerwca w sali kina Odrodzenie trójka naszych dzieci wzięła udział w konkursie recytatorskim. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i gromkie brawa. Dziękujemy dzieciom za ciekawe interpretacje wierszy polskich autorów, za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym i odwagę, jaką wykazały występując przed publicznością.

ROZWIĄZANIE KONKURSU Z GAZETKI "MIESZKAŃCY ŁĄKI"
Ostatni w tym roku szkolnym konkurs plastyczny "Mieszkańcy łąki" z gazetki "Wieści Pszczółkowe". Komisja wyróżniła prace Julki i Wojtusia.

PRZEGLĄD POEZJI I PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
19 maja trójka naszych kolegów wzięła udział w Przeglądzie Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej w przedszkolu w Żyrowej.

FESTYN RODZINNY
8 czerwca w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem tablicy "Partnerskie Przedszkole" przez rodziców. W dalszej kolejności były podziękowania dla rodziców za współpracę w roku szkolnym 2015/16. W drugiej części festynu odbyły się gry i zabawy.

DNI SPORTU
Od 13 czerwca wszystkie grupy wiekowe wzięły udział w zabawach sportowych w sali i na podwórku. Dzieci ćwiczyły, tańczyły i uczestniczyły w zabawach sportowych.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
W dniach od 6 do 10 czerwca na zaproszenie Pani Dyrektor - Marzanny Mazurek przybyli do naszego przedszkola uczniowie szkół z gminy Zdzieszowic aby wziąć udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.