Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 29
» Najnowszy użytkownik: osoranini
Strona BIP
Kronika 2014/2015
Dyrektor: Marzanna Mazurek
Wicedyrektor: Gabriela Mandalka

W grupie Wróbelki pracują:
Nauczyciele: Małgorzata Wodo i Anna Swora
Pomoc do dzieci : Anna Sroga
Woźna oddziałowa: Teresa Kwoczała

W grupie Żuczki pracują:
Nauczyciele: Agnieszka Zimerman i Anna Swora
Pomoc do dzieci : Ewa Kupka
Woźna oddziałowa: Bożena Miedza

W grupie Kotki pracują:
Nauczyciele: Wiodący: Anna Dzienniak,
Wspierający: Elwira Gramala i Gabriela Mandalka
Pomoc do dzieci : Zenona Wodzisławska
Woźna oddziałowa: Mariola Meyer

W grupie Misie pracują:
Nauczyciele: Renata Lindhorst i Sabina Jendrysik
Woźna oddziałowa: Justyna Świątek

W grupie Rybki pracują:
Nauczyciele: Agata Kułakowska, Iwona Doszko, Elwira Gramala i Marzanna Mazurek
Woźna oddziałowa: Jolanta Helińska

Żółty tydzień - tydzień Słońca

W dniach od 29 września do 02 października 2014r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy po raz pierwszy tydzień kolorowy pod nazwą: "Tydzień Żółty - Tydzień Słońca". Inicjatorem kolorowych tygodni jest Pani Gabriela Mandalka i Pani Małgorzata Wodo. Żółty to kolor radości, ciepła, siły i uśmiechu... W "Tygodniu Słońca" dzieci wysłuchały opowiadania o kapryśnej królewnie, rozwiązywały zagadki, nauczyły się piosenki "Słoneczko", wykonały doświadczenie topienia czekolady, gotowania galaretki i smakowania żółtych owoców.

Festyn Jesienny

W jeden z pięknych, słonecznych październikowych dni odbył się Jesienny Festyn. Już tradycją stało się połączenie festynu z pasowaniem na przedszkolaka. I tym razem wszystkie maluszki oraz inne nowo przyjęte dzieci zostały uroczyście przyjęte do naszej pszczółkowej społeczności. Po pasowaniu przyszedł czas na zabawę i inne ciekawe zajęcia. A działo się dużo...

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola. Tak było i tym razem. Uroczystość prowadziła grupa "Rybki" pod opieką Pani Elwiry Gramala oraz Pani Agaty Kułakowskiej. Po obchodach w przedszkolu wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na uroczystym obiedzie, podczas którego Pani Dyrektor wręczyła nagrody dyrektora.

Warsztaty ceramiczne

15.10.2014 odbyła się I cz. zajęć z ceramiki, na której to rodzice wraz z chętnymi nauczycielkami mogli stworzyć za pomocą gliny ciekawe naczynia i biżuterię. Pomysłów nie brakowało, powstały piękne ptaszki, serduszka, korale oraz ciekawe miski.

25.10.2014 odbyła się II cz. zajęć, podczas których - wypalone wcześniej w specjalnym piecu - wszystkie nasze "dzieła" mogłyśmy poszkliwić i nadać im koloru. Zajęcia odbywały się w ramach programu własnego Pani Elwiry Gramala "Rękodzieło - warsztaty plastyczne dla rodziców i nauczycieli".

Festiwal Piosenki "Przedszkolak 2014"

W dniu 22 listopada w Sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach odbył się kolejny już XVI Festiwal Piosenki "PRZEDSZKOLAK 2014". Młodzi wykonawcy zmagali się z repertuarem piosenki przedszkolnej w 3 kategoriach wiekowych:
4 latki - soliści - Nikola Jankowska z piosenką M. Jeżowskiej "Świat na niby"
5 latki - duety - Malwina Galas i Kacper Grochla z piosenką "Smok Rock"
6 latki - zespoły - Anna Janas, Alicja Fusik, Agata Sikora, Karolina Błyszcz i Dawid Janik z piosenką "Kurczątka"

Bal w ulu

Jak co roku w sali gimnastycznej, która zamieniła się w prawdziwy ul, odbył się bal pszczółek. Przybyły wszystkie nasze przedszkolaki i Panie przebrane w strój pszczoły. Było wesoło i radośnie. Dzieci tańczyły, brały udział w konkursach zorganizowanych przez Panią Renatę, Panią Sabinę i Pana Tomka naszego wodzireja.

Tydzień Pomarańczowy

W listopadzie obchodziliśmy w każdej grupie wiekowej Tydzień Pomarańczowy pod hasłem: "Sok marchewkowo-pomarańczowy smaczny i zdrowy". Celem Tygodnia Pomarańczowego było promowanie zdrowego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom znaczenia spożywania świeżych owoców i warzyw.

Wizyta Listonosza

W miesiącu listopadzie grupa "Żuczki" w trakcie realizowanych zajęć dydaktycznych, poznała zawód listonosza oraz jego miejsce pracy czyli pocztę. W związku z tym za zaproszeniem Pani Agnieszki Zimerman, w przedszkolu zagościła pani listonosz oraz panie, które opowiedziały, na czym polega praca na poczcie. W spotkaniu wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Dzięki temu dzieci dowiedziały się co to jest klaser, jak wygląda kartka pocztowa oraz co należy zrobić, aby nasz list dotarł do odbiorcy.

Warsztaty plastyczne "Anioły z opasek gipsowych"

Kolejne warsztaty plastyczne za nami i minęły pod hasłem "Aniołowo". Tym razem uczestniczki warsztatów mogły wykonać przepiękne aniołki z opasek gipsowych. Podczas zajęć, każda z uczestniczek miała okazje zapoznać się z tą techniką od podstaw po własną inwencję twórczą. Efekty - jak zawsze - wyszły zadowalające.

Konkurs plastyczny "Mikołaj tuż tuż..."

Tuż przed wizytą św. Mikołaja ogłosiliśmy konkurs na największą sylwetę św. Mikołaja. Wszystkie dostarczone postacie Mikołaja były przepiękne. Wśród nich wyróżniono największe prace wykonane przez: Patryka i Maćka Gniot, Kaliny Józefowicz oraz Michała Augustynowcz i Maksymiliana Juszczak. Gratulujemy!

Wizyta św. Mikołaja

3 grudnia odwiedził nasze przedszkole "Święty Mikołaj". Długo oczekiwany gość wywołał na twarzach dzieci uśmiech. Zmęczony daleką podróżą usiadł na krzesełku, by wysłuchać niespodzianek przygotowanych przez wszystkie nasze grupy. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. Na końcu wizyty dzieci otrzymały prezent i zaprosiły "Świętego Mikołaja" do wspólnego zdjęcia.

Jasełka

16 grudnia odbyło się pełne magii i radości spotkanie dzieci wraz ze swoimi rodzinami, a to wszystko za sprawą jasełek bożonarodzeniowych. Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych przez nasze przedszkole. Tegoroczne przedstawienie również odbyło się w sali kina MGOIKSiR, a organizacją i oprawą muzyczną zajęły się Pani Elwira Gramala i Agnieszka Zimerman.

Tydzień Niebieski

Kolejny kolorowy tydzień za nami. Tym razem królował kolor niebieski. Towarzyszyły temu zabawy, doświadczenia i prace twórcze dzieci, a wszystko oczywiście w kolorze nieba.W czasie trwania niebieskiego tygodnia przedszkolaki odgadywały za pomocą dotyku co ukryło się w magicznym pudle, doświadczały co tonie a co pływa, dowiedziały się również skąd biorą się chmury.Były zabawy balonami i niebieskie potrawy.

Przedstawienie "Dobre serce - żabie czary"

W dniu 9 lutego do naszego przedszkola zawitał Teatr Kukiełkowy TOMCIO z Nowego Sącza z przedstawieniem: "Dobre serce- żabie czary". Spektakl zaoferował naszym przedszkolakom bogate treści dydaktyczne i duże oryginalne kukiełki , co zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Warsztaty plastyczne w grupie "Rybki"

17 lutego w grupie Rybki odbyły się warsztaty z rękodzieła. Dzieci odwiedziła p. Krystyna Obstoj, która przygotowała na szydełku kwiatki. Dzieci następnie dokończyły pracę przeplatając pomiędzy płatkami zostawioną niteczkę tworząc nowe płatki. Na zakończenie p. Krysia wyszydełkowała dzieciom zielone listki oplatające kwiaty.

Rozwiązanie konkursu "Instrumenty"

W dniu 3 marca nastąpiło rozwiązanie konkursu na najbardziej oryginalny instrument muzyczny. Do konkursu przystąpiło bardzo wielu uczestników i trzeba przyznać, iż poziom wykonanych instrumentów przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Pojawiły się różnokolorowe grzechotki, bębenki, gitary, a nawet perkusje, trąbka i tamburyno.

8 marca - uroczysty Dzień Kobiet

Jak co roku 8 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kobiet, zarówno tych małych i dużych. Czas umiliły piękne i wyjątkowe występy, począwszy od inscenizacji dla pań przygotowaną przez chłopców z grupy Rybki, poprzez koncert grupy flażoletowej, a skończywszy na tańcach, piosenkach i wierszach prezentowanych przez wszystkie grupy.

TYDZIEŃ ZIELONY - zabawy w trosce o przyrodę

W akcję "TYDZIEŃ ZIELONY - zabawy w trosce o przyrodę" włączyły się wszystkie grupy i cały personel przedszkola. W poszczególnych dniach były organizowane zajęcia - zabawy uświadamiające dzieciom kształtowanie gotowości do działania na rzecz ochrony przyrody oraz przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, jak i znaczenie spożywania warzyw i owoców.

Pierwszy Dzień Wiosny

20 marca dzieci do przedszkola przybyły w radosnych nastrojach. Już od samego ranka wykonały kukłę "Marzanny" symbol pożegnania zimy. Dzieci wraz paniami przywitały ją kolorowo i wesoło. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spaceru.
Każde miało na głowach emblematy a w rękach instrumenty, które miały zaakcentować nadchodzącą porę roku.

Spotkanie z Zającem

31 marca przykicał do naszego przedszkola miły gość "Zajączek". Dzieci bardzo na niego czekały. Spotkanie z zajączkiem odbyło się w grupach. Dzieci śpiewały, zatańczyły i rozmawiały z "Zajączkiem" o Świętach Wielkanocnych. Po spotkaniu tradycyjnie szukały niespodzianki, którą zostawił dla dzieci nasz Gość.

Rozwiązanie konkursu z gazetki - "Pisanki, jajka malowane" 31 marca nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego z gazetki "Wieści Pszczółkowe" dla rodziców i ich pociech. Tematem pracy było wykonanie jajka-pisanki dowolna techniką. Jak zawsze wpłynęło do nas wiele ciekawych i pomysłowych prac.

Przegląd "Raz na ludowo"

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły dnia 28 marca w IX Przeglądzie Regionalnym "Raz na ludowo" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 6 im. Jana Brzechwy w Zdzieszowicach. Przegląd rozpoczęły dzieci z grupy "Rybki" grając na flażoletach i śpiewając utwór "Kurczątka". Zespół wokalno-taneczny zaprezentował tańce i piosenki śląskie, których motywem przewodnim była "szwarna dziołcha". Dzieci tańczyły: "Siedmiokroczek","Od buczka do buczka", "Koziorajkę" oraz zaśpiewały piosenki: "Depce konik, depce", "Dzieweczka ze Śląska", "Skoko wróbel".

Z wizytą w Domu Dziennego Pobytu "Stokrotka"

12.03.2015 dzieci z grupy "Rybki" wybrały się do Domu Dziennego Pobytu "Stokrotka" na Starym Osiedlu, gdzie z okazji Dnia Kobiet zaprezentowały seniorom swoje zdolności aktorskie, muzyczne jak i wokalne. Na zakończenie do wspólnej zabawy zostali zaproszeni także seniorzy i razem z dziećmi zatańczyli do niemieckiej piosenki "Cowboy Joe". Dzieci zostały obdarowane pięknymi kurczaczkami zrobionymi na szydełku. Dziękujemy za mile spędzony czas!

Wewnątrzprzedszkolny konkurs "Śpiewamy i gramy"

W poniedziałek 20 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się III przegląd muzyczny po hasłem "Śpiewamy i gramy". Głównymi celami przeglądu była przede wszystkim promocja talentów muzycznych i wokalnych, rozwijanie kreatywności uczestników przeglądu, promowanie ciekawych form spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie reprezentacji przedszkola na część artystyczną VI gminnego przeglądu "Przedszkolak z talentem" W przeglądzie uczestniczyły wszystkie grupy, które prezentowały przygotowane przez siebie utwory.

Udział dzieci w pokazie straży pożarnej

Dnia 28.04.2015r. starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w pokazie Straży Pożarnej ze Zdzieszowic. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć ewakuację "rannego" podnośnikiem strażaka. Dzieciom bardzo podobała się, także kolorowa piana i strumienie wody wylewające się z kilku armatek wodnych. Na zakończenie pokazu dzieci otrzymały w prezencie podpisane przez pracowników zakładu plastikowe klocki, którymi bawią się w swoich grupach. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie ze Strażakami.

III Edycja Gminnego Przeglądu Logopedycznego "Trudne słówka"

Dnia 28 kwietnia o godzinie 9.00, w naszym przedszkolu odbył się III Gminny Przegląd Logopedyczny "Trudne słówka". Dzieci recytowały wiersze z trudnymi do wymowy głoskami. Podczas przeglądu zaproszone Panie do komisji: Justyna Garbacz-nauczyciel, logopeda Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach oraz Violetta Zając, nauczyciel, logopeda Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Zdzieszowicach, uważnie wysłuchały każdego uczestnika. Po występach dzieci, Panie wypowiedziały wiele ciepłych i miłych słów oraz mnóstwo pochwał.

Spotkanie "Czysty Region"

W dniu 30 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Związku Międzygminnego "Czysty Region". Celem zajęć z dziećmi było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz ukształtowanie i utrwalenie aktywnych postaw i zachowań proekologicznych związanych z segregacją odpadów. Zajęcia miały także przybliżyć dzieciom rodzaje odpadów komunalnych oraz sposoby ich segregacji.

Przegląd Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej

W Publicznym Przedszkolu w Żyrowej odbył się 26.03.2015 Przegląd Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej. Motywem przewodnim tegorocznego przeglądu była Wielkanoc. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały Emilia Patla z grupy "Misie" oraz Alicji Fusik z grupy "Rybki".

VI Przegląd "Przedszkolak z talentem"

W poniedziałek 11 maja 2015 w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbyła się VI Edycja Gminnego Przeglądu Przedszkolak z Talentem. Organizatorem uroczystości było nasze przedszkole oraz MGOKSiR w Zdzieszowicach. Przegląd miał na celu zaprezentowanie umiejętności i talentów dzieci z przedszkoli gminy Zdzieszowice. Atrakcji wizualnych było co nie miara, za trud i prace jaką włożyli w przygotowanie zostali nagrodzeni gorącymi brawami oraz nagrodami.

VII Gminne Igrzyska Sportowe "Sprawne Przedszkolaki" 27 kwietnia reprezentacja naszego przedszkola w składzie Ania Janus, Alicja Fusik, Nadia Sanecka, Kacper Jagiełło, Patryk Gniot, Oliver Wróbel, Dorian Petryk, Dawid Janik, Maksymilian Juszczak i Bartek Sojka wzięła udział VII Gminnych Igrzyskach Sportowych "Sprawne przedszkolaki", które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach. W zawodach brało udział siedem przedszkoli a nasza drużyna wywalczyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

II Przedszkolny Turniej Piłki Nożnej "Bambini Cup"

20 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w II Przedszkolnym Turnieju Piłki Nożnej "Bambini Cup". Drużyna z naszego przedszkola doskonale radziła sobie na boisku i strzelała gole przeciwnikom. Dzieci spisały się na szóstkę. Za wspaniałą grę otrzymały medale, dyplomy. Natomiast dla przedszkola zdobyły puchar.

VIII Annogórskie Biegi Przełajowe w Żyrowej

22 maja grupa Rybki wzięła udział w VIII Annogórskich Biegach Przełajowych organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska biega". Wszystkie dzieci pokonały trasę biegu bez problemu i otrzymały dyplomy za udział w akcji. Maciek Gniot z grupy "Kotki" wywalczył III miejsce w kategorii chłopcy "rocznik 2010" a Kacper Jagiełło z grupy "Rybki" - II miejsce w kategorii chłopcy "rocznik 2008". Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Moc Muzyki dla Grzesia

"Moc muzyki dla Grzesia", to już drugi koncert charytatywny zorganizowany dla jednego z naszych przedszkolaków. Tym razem graliśmy dla 4-letniego Grzesia, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. W związku z tym wymaga stałej i intensywnej terapii oraz rehabilitacji. Inicjatorem akcji "Moc muzyki" jest Pan Łukasz Giziński, a organizacją zajęło się Stowarzyszenie "Pszczółka Maja" oraz nasze pszczółkowe przedszkole.

Majowy festyn z okazji Dnia Mamy i Taty

Dnia 28.05.2015r. odbył się w naszym przedszkolu coroczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty. Tego dnia uśmiechnęło się do nas słońce Nasza uroczystość rozpoczęła się występami artystycznymi dzieci dla rodziców oraz wręczeniem wykonanych samodzielnie upominków. Dalsza część rodzinnego spotkania odbyła się w przedszkolnym ogrodzie. Czas umiliły nam występy dzieci z kółka tanecznego w tańcu hinduskim oraz Agata Sikora, grając na flażolecie utwór "Amazing Grace". Nad oprawą muzyczną czuwał jak zwykle niezawodny Pan Tomasz Hrycak. Po tańcach i hulańcach z Panem Tomkiem można było odpocząć przy degustacji wyśmienitych wypieków zarówno rodziców jak i pań z przedszkola.

Warsztaty decoupage

W naszym przedszkolu regularnie odbywają się warsztaty organizowane przez Panią Elwirę Gramala. Są to warsztaty z filcowania czy decoupage na różnych fakturach...

Wycieczki z okazji Dnia Dziecka

"Kotki" i "Rybki" - wycieczka do Szczedrzyka Dzieci z grupy "Kotki" i "Rybki" 29 maja 2015r. wybrały się na wycieczkę do Szczedrzyka koło Ozimka. Jest to gospodarstwo ekologiczne "Ekozagroda Jabłoniowy Sad", położona na uboczu wsi Szczedrzyk, nad jeziorami Turawskimi. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

"Wróbelki" i "Żuczki" - sala zabaw "Dżungla"

8.06.2015r. grupy "Wróbelki" oraz "Żuczki", wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "Dżungla", w Kędzierzynie-Koźlu. Zabawa była wyśmienita. Każdy wróbelek i żuczek znalazł dla siebie ciekawą zabawę. Wszystkie buźki były uśmiechnięte...