Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 28
» Najnowszy użytkownik: emeqol75
Strona BIP
Miśki
W grupie "Miśki" pracują:
Renata Lindhorst - nauczyciel
Anna Mogielnicka - nauczyciel
Anna Sroga - pomoc nauczyciela
Regina Ziółkowska - woźna
Witamy po wakacjach

Dzieci w grupie Misie to 2,5 oraz 3 latki. Przedszkolaki poznają swoje koleżanki i kolegów, a także swoje panie. Personel przedszkola stara się ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkola stwarzając miłą i wesołą atmosferę w grupie. Dzieci uczą się nawiązywania serdecznych i bezpiecznych kontaktów z innymi podczas zabaw w sali i w ogrodzie oraz spacerów. Uczą się samodzielności w ubieraniu, rozbieraniu się, spożywaniu posiłków i korzystaniu z łazienki. Wspólnie porządkują zabawki w sali po skończonej zabawie. Będą posługiwały się zwrotami grzecznościowymi w określonych sytuacjach.Misie są bardzo zainteresowane zabawkami znajdującymi się w sali. Budują z klocków, układają obrazki, gotują lalkom obiadki. Chętnie rysują i słuchają bajek, bawią się w kółeczku.


WRZESIEŃ

Dnia 30 września w naszym przedszkolu odbyła się "Jesienna Olimpiada Sportowa".
Nasze maluszki z grupy "Misie" dzielnie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach. Po rozgrzewce z panią Anitką i Iwoną zabraliśmy się za pierwszą konkurencję czyli bieg z dyniowym lodem. Nie zabrakło zbierania jesiennych darów oraz biegu z wiewiórką z czego nasze "miśki" miały ogromną radość :) Za wspaniałą rywalizację grupa otrzymała dyplom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23


W tym miesiącu naszym "misiom" udało się zebrać pierwsze dary jesieni. Mieliśmy dużo radości gdy podczas spacerku na naszej drodze pojawiły się piękne kasztany. Każdy zabrał tyle, ile zmieściły jego kieszonki :) Takie zbiory trzeba było szybko wykorzystać do zabawy! Po powrocie do przedszkola wesoło zabraliśmy się za gotowanie kasztanowych ziemniaczków :)


Zapraszamy do naszej galeri - Zdjęcia


Zamykając wrzesień przypomnijmy sobie o naszych solenizantach z tego miesiąca. Urodzinki obchodzili Filip oraz Kinga. Jak zawsze, "Misie" pięknie zaśpiewały sto lat oraz składały życzenia, oczywiście nie obyło się bez słodkiego poczęstunku dla każdego :)

Zapraszamy do odwiedzania urodzinowej galerii w której na bieżąco będą dodawane zdjęcia naszych solenizantów! --->Galeria solenizantów


PAŻDZIERNIK

W tym tygodniu urodzinki obchodziła Olga.

Z okazji Twojego święta życzymy Ci wiele radosnych dni, dużo humorku, wielu sukcesów i spełnienia marzeń! Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Z okazji urodzinek droga Dagno wszyscy z całego serca życzymy Ci:
Niech Ci słonko ciepło gra
niech Twój uśmiech długo trwa
nie trać swej wesołej minki
ciesz się w swoje urodzinki!...................................

Zapraszamy oczywiście do Galerii Solenizantów

LISTOPAD

W tym tygodniu nasze dzieci miały okazję pospacerować przy pięknej jesiennej pogodzie. Na pobliskim osiedlu wstąpiliśmy na żółtą dróżkę, obsypaną liśćmi klonu. Kto znalazł najpiękniejszy i największy okaz ? ;)

Po spacerku wróciliśmy do sali i każdy starał się odwzorować jesienne drzewa jakie ujrzeliśmy podczas spacerku. Dzięki kolorowym farbkom powstały piękne prace. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia tutaj.

W zeszłym tygodniu urodzinki obchodzili Oskar oraz Igor.


Z okazji waszego święta kochane dzieci mamy dla was życzonka :
Dużo zdrówka i słonka
Humoru dobrego, życia kolorowego
I wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!
Zapraszamy do Galerii

W zeszłym tygodniu nasze "Misie" miały w grupie kolejnego solenizanta. Tym razem dzieci składały urodzinowe życzenia Wojtusiowi. Panie oczywiście też życzą samych pogodnych i szczęśliwych dni, pełnych ciepła i radości oraz spełnienia marzeń!


Zapraszamy do Galerii.
A resztę dnia spędzamy tak :) - zdjęcia. Z okazji dnia szalonego kapelusza ozdabialiśmy szalony kapelusz czarownicy.


Każdy starał się aby wyszło najpiękniej. Po skończonej pracy dzieci zabrały się za swoje ulubione zabawy i układanki.


Sto lat ! Sto lat ! Niech żyje nam Maja!


Z okazji twoich urodzinek życzymy Ci spełnienia marzeń oraz zawsze tylu wspaniałych kolegów i koleżanek :)

W listopadzie 28, odbyło się popołudniowe spotkanie rodziców oraz dzieci z naszej grupy. Celem tego spotkania było wykonanie ozdób świątecznych, którymi zostanie przystrojona choinka na naszej sali. Z masy solnej oraz makaronów powstały piękne choinki, gwiazdki i dzwoneczki, które następnie dzieci malowały farbami oraz dekorowały. Spotkanie miało również charakter integracyjny. Za udział chętnych rodziców w wykonywaniu ozdób serdecznie dziękujemy. Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć tutaj.


GRUDZIEŃ

Święta tuż tuż! A więc i nasze misie wzięły się za przygotowanie pięknej choinki na naszą salę. Dzisiaj zabraliśmy się za przystrajanie drzewka świątecznego własnoręcznie zrobionymi ozdobami przez dzieci. Każdy miał okazję pomóc w powieszeniu łańcucha, bombeczki czy pierniczka. Efekt końcowy jaki zwykle na plus :)W dzień przedszkolnej wigilijki dzieci z naszej grupy poznały na zajęciach jeden ze zwyczajów Bożonarodzeniowych. Wszyscy wspólnie nakryliśmy świąteczny obrusik a dzieci wypełniły go zastawą, niczym na prawdziwym stole :)

Przypominaliśmy sobie o prawidłowym zachowaniu przy stole, aby potem zjeść obiadek razem z grupą "Rybki". Przy jednym wspólnym stole, odświętnie nakrytym dało się już wyczuć świąteczną atmosferę.


Naszą ostatnią solenizantką starego roku jest Kamila, której życzymy z tej okazji by humorku nie traciła, by się zawsze uśmiechała i pomysłów dużo miała, by słoneczko jej świeciło a w przedszkolu nie nudziło, wszystkie panie oraz dzieci ślą życzenia również z sieci :)
STYCZEŃ

Nasz "Miś" Kamilek 4 stycznia obchodził swoje 3 urodzinki. Z tej okazji życzymy Ci Kamilku duuuuuuuuuuuuuużo, duuuuuuuuuuuuużo uśmiechu :) wesołych dni w przedszkolu oraz spełnienia marzeń! Zapraszamy do galerii solenizantów tutaj.Maciuś już wesoło siedzi, pełną torbę w rękach ma

Sto lat mu śpiewają dzieci, coś słodkiego dzieciom da

Z okazji urodzinek każdy życzył Maciusiowi fajnej zabawy z kolegami, wesołych dni w przedszkolu, spełnienia marzeń i beczki wrażeń :)


Bal karnawałowy już za nami ale w grupie "Misie" karnawał nadal trwa! W przedszkolu zawsze robimy coś ciekawego. Dzisiaj dzieci miały okazję samodzielnie wykonać maski. Zapraszamy do galerii tutaj.


LUTY


A czas wolny wykorzystujemy oczywiście na zabawy :) Wszyscy mają fajnych kolegów i koleżanki oraz mnóstwo zabawek na sali :) Lubimy oglądać kolorowe książeczki i budować przeróżne wieże z klocków. Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć tutaj.


Dnia 01.02.2017r. w naszej grupie odbyło się popołudniowe spotkanie z dziećmi oraz rodzicami. Były to zajęcia pokazowe pt.: "Tańczymy, śpiewamy, malujemy". Zajęcia miały na celu zaciśnienie więzi między placówką a rodzicami ale również była to wspaniała okazja aby podejrzeć co nasze maluszki robią podczas pobytu w przedszkolu. Chętni rodzice, którzy przybyli na spotkanie mieli okazję zobaczyć aktywność swoich dzieci podczas zajęć oraz sposoby ich prowadzenia przez panie. Na zajęciach tańczyliśmy oraz śpiewaliśmy do zimowych piosenek, omawialiśmy rodzinę bałwanków, przeliczaliśmy im brzuszki i guziczki. Mieliśmy okazje wykonać również masażyki relaksacyjne. Mamusie na pleckach swoich dzieci robiły pyszną pizzę i wiele innych masażyków - do wierszyków. Spotkanie zakończyliśmy pracą plastyczną. Mamy pomagały namalować farbami bałwanka na śniegu. Rodzicom za udział w spotkaniu serdeczne dziękujemy ! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia tutaj.Dzisiaj nasza grupa wybrała się na śnieżne harce. Słonko pięknie nam świeciło więc wesoło wybraliśmy się na śnieżne zabawy i lepienie bałwana. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj.MARZEC


Z okazji zmieniającej się pory roku oraz zbliżającej się wielkimi krokami wiosny, postanowiliśmy stworzyć na zajęciach piękne wiosenne kwiatuszki. Paluszki naszych maluszków dzielnie pracowały aby zrobić jak najpiękniejszy kwiatek z plasteliny oraz patyczków. Zapraszam do galeriitutaj.

Dnia 15.03 odbyło się pierwsze spotkanie z kółka plastycznego dla naszych maluchów. W zajęciach biorą udział dzieci z grupy "Misiów" oraz "Rybek". Zajęcie będą odbywały się co dwa tygodnie. Ich celem będzie rozwijanie zdolności plastycznych naszych dzieci, rozwijanie wrażliwości na piękno oraz kształtowanie wyobraźni dziecka i jego aktywności twórczej. Zapraszamy do galerii.


KWIECIEŃ

03.04.2017 nasza grupa wybrała się spacerkiem na wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa. Dzięki uprzejmości pana gospodarza mogliśmy zobaczyć zwierzątka gospodarstwa domowego. Obejrzeliśmy krówki w oborze, świnki w chlewiku oraz oczywiście kury, które znoszą nam jajka na nadchodzące święta :) Dzieci dowiedziały się jak żyją zwierzęta rolne oraz czym się żywią na co dzień. Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj.

Tym razem na kółku plastycznym powstały kolorowe tęcze. Dzieci wyrywały i przyklejały bibułę tworząc pasy na tęczy a chmurki kolorowały na niebiesko. Zapraszamy do galerii tutaj.

W tym miesiącu, dnia 26.04.2017 urodzinki obchodziły nasze grupowe bliźniaki czyli Liliana i Julian. Z okazji waszego święta drogie dzieci, życzymy Wam wielu wspaniałych oraz radosnych dni w przedszkolu, dużo uśmiechu na twarzy oraz spełnienia marzeń! Galeria.